U všech snímků je uvedeno místo a čas, kdy byly pořízeny. Díky tomu je možné jednoduše počkat na optimální světlo a potom přímo vybrat místo a čas odkud bude nejvýhodnější fotografovat. Většinou je lepší fotografovat levý břeh Vltavy dopoledne a pravý břeh odpoledne. Samozřejmě jsou zde výjimky jako západ slunce nad Pražským hradem či východ slunce nad Klementinem.
Většina zde uvedených fotografií byla pořízena digitálním fotoaparátem Olympus C4000Z a spojena pomocí programu Panorama Factory. Panorama, která byla nakonec skutečně vytištěna na papír, byla většinou vytvořena analogovou zrcadlovkou Canon EOS 30 na film Fuji Provia 100F a naskenována pomocí Nikon CoolScan IV. Výsledky měly 20-50 MP, což je dostatek informací pro tisk na panoramatický papír 60*20cm pomocí Epson Stylus Photo 870. Větší kousky jsem zkoušel na plotrech (až 100*35cm) nebo na novém minilabu u Škody - viz níže.
Panoramata dávají v takové papírové roli o délce 30cm a průměru asi 10cm. Dole v podzemí jsou schopni je nalepit na Kappa desky s rámečkem za asi 1000,- podle typu rámečku. Takže ještě trochu pohonit ty barvy a konečně bude v Praze dostupná možnost tisku panoramat rozumných velikostí za rozumné peníze.