Vítejte na mé stránce věnované především fotografování.

Galérie obsahuje několik desítek mých fotografií. Například v části věnované makrofotografii můžete nalézt motýly, vážky, šídla a spoustu jiných malých živočichů jako jsou ještěrky nebo žáby. Protože však nejen makrem živ je fotograf, jsou zde k vidění i jiné věci - opačným extrémem jsou například fotografie zatmění Měsíce nebo polární záře.

Kromě několika fotek je na těchto stránkách k dispozici ještě pár článků týkajících se fotografování - hlavně domácí výroba všelijakých "udělátek" (jak opticky odpálit blesk, jak si vyrobit dvojitý makroblesk nebo jak přesně vyvážit šedou barvu na fotografii aby byla opravdu neutrální). Posledním přírůstkem jsou ICC profily několika minilabů a inkoustových tiskáren.

V sekci software je ke stažení několik mých programů. Většinou se jedná o jednoduché utility pro Windows, které jsem sám potřeboval. Tématicky se jedná především o nástroje pro práci s digitálním videem nebo na úpravy fotek. Všechny zde vystavené programy jsou zcela zdarma (freeware) a některé z nich jsou včetně zdrojového kódu.


Libor Šindlar (vrana)